10ti letá garance kapacity

2.6.2017

nastavujeme standardy

Společnost ALPHA-ESS byla založena v roce 2012 se zaměřením na akumulaci elektrické energie v LFP (lithiových akumulátorech). ALPHA-ESS využívá letitých zkušenosti týmu vlastních odborníků jež se lithiovým bateriím věnují už od doby uvedení LFP baterií na trh (podrobněji zde).
Dnes jsou produkty ALPHA-ESS distribuovány do více než 20ti zemí světa. ALPHA-ESS nabízí zkušenosti výrobců baterií společností LISHEN(více zde) a EVE. Uvedené společnosti dodávají baterie do systému pro uložení a skladování  STORION.
Distribuci uložené energie v systému STORION (a STORION SMILE pro 2018) řídí jedinečný a stále modifikovaný EMS(energy management system). STORION má implementován AlphaESS tj.3 generaci BMS(battery management system) jež standardně zahrnuje kontrolu redundance pro zajištění bezpečného a spolehlivého provozu baterií v domácí i komerční hybridní fotovoltaické elektrárně.
BMS Alpha 3rd disponuje 5ti úrovňovou ochranou založenou na software, hardware, kontinuálním monitoringu stavu nabití/vybití baterií a komunikující s ALPHA CLOUD v reálném čase. Tímto je každému bateriovému modulu/racku s vestavěným BMS je poskytována komplexní ochrana na úrovni modulu(nikoliv celého systému). Což je důvod proč ALPHA-ESS poskytuje standardní záruky na baterie 10 let-kapacita baterie každodenním provozem neklesne po 10ti letém provozu o víc než 20%. Jedná se o nastavení parametru záruky jemuž se trh/ostatní výrobci baterií prostě bude muset přizpůsobit. Záruku na baterie poskytuje přímo výrobce ALPHA-ESS(veškeré systémy jsou připojeny na ALPHA CLOUD).
Pokud je Vám nabízena nižší záruka na baterie nebo je rozšířená záruka zpoplatněna a nebo je dokonce omezená možnost rozšíření systému o další baterie a nebo Vám dodavatel líčí jak složité a sofistikované je budoucí rozšíření vaší hybridní fotovoltaické elektrárny o další baterie pak takového dodavatele opusťte, protože o něm v brzké době již neuslyšíte.....